顶部图片

Product Categories


Statik tork sensörü nedir (aka reaksiyon tork dönüştürücüsü)?

Reaksiyon tork sensörleri, burulma mekanik girişini ölçülebilen ve daha sonra işlenebilen bir elektrik sinyali çıkışına dönüştüren tork ölçüm üniteleridir. Gerinim ölçerler alüminyum, alaşımlı çelik veya paslanmaz çelikten yapılmış özel tasarım yapıya sahip bir yay elemanına bağlanır. Sensör gövdesi, bir bükülme kuvveti uygulandığında deforme olur ve bu kuvvet daha sonra gerinim ölçerler tarafından etkili bir şekilde tespit edilir. Çoğu durumda, bir Wheatstone köprüsü konfigürasyonu oluşturmak ve maksimum hassasiyeti elde etmek için dört gerinim ölçer kullanılır.


Statik tork ölçerler, sert yapı elemanlarına hem saat yönünde hem de saat yönünün tersine iletilen burulma kuvvetini ölçer. Her ne kadar öncelikli olarak dönmeyen tork ölçümü için kullanılsa da, bu statik tork hücreleri aynı zamanda Newton'un üçüncü hareket yasasına göre dönme torkunu da ölçebilir: Her eylem için eşit (büyüklük) ve zıt (yön) bir reaksiyon vardır.


Reaksiyon tipi torkmetre, aktüatör ve valf testi, ürün performansı ve güvenlik faktörü testi, bobin sarma sistemleri, tork aletleri kalibrasyonu, proses kontrolü, konteyner kapatma torkunun doğrulanması vb. uygulamalarda önemli bir rol oynar.


LCS, 0,1 Nm'den 10 kNm'ye kadar nominal kapasiteye sahip reaksiyon tork sensörleri sağlar; yaygın montaj konfigürasyonları arasında flanştan flanşa, şafttan şafta ve flanştan kareye yer alır. Standart tork transdüserlerinin uygulanamadığı uygulamalar için teknik ekibimiz, hem mekanik hem de elektrik ihtiyaçlarınızı karşılayacak uygun maliyetli ve güvenilir bir çözüm bulmak için sizinle birlikte çalışabilir.