顶部图片

Product Categories


S tipi yük hücresi (diğer adıyla ışın kuvveti sensörü) nedir?

Z kiriş veya S kiriş yük hücreleri olarak da bilinen S tipi yük hücreleri, S harfi şeklinde olan bu sensörler hem basınç hem de çekme kuvveti ölçümüne uygundur.


S-tipi kuvvet sensörlerinin yay elemanı, sıkıştırma veya çekme yükleri altında her iki taraftan deforme olacak ve yük kaldırıldığında eski haline dönecek olan alüminyum, alaşımlı çelik veya paslanmaz çelikten yapılabilir. Deformasyon, elastomerin merkez kirişine bağlanan gerinim ölçerler tarafından tespit edilir ve uygulanan kuvvetle orantılı bir elektrik sinyaline dönüştürülür; Wheatstone tam köprüsünden mV çıkışının daha fazla işlenmesiyle kuvvet değeri elde edilebilir.


S-kirişli yük hücrelerinin diğer bir ayırt edici özelliği, dönüştürücünün her iki yanında birer vidalı delik bulunmasıdır. Mekanik aşırı yük koruması, çekme mukavemeti ve yorulma test makineleri, yapısal performans denetimi, endüstriyel proses kontrolü vb. gibi çeşitli uygulamaların gereksinimlerini karşılamak için dişli deliklere yük düğmeleri, rot uçları, delikli cıvatalar, kancalar ve diğer ataşmanlar monte edilebilir.


LCS, 0,5 kg ila 20 ton (5N ila 200 kN) ölçüm aralığına sahip S şekilli yük hücreleri, nominal kapasitenin %0,02'sine kadar doğruluk, IP68'e kadar giriş koruma seviyesi, M2'den M36'ya kadar dişli delik boyutu sunar. LCS, standart portföyün yanı sıra, OEM uygulamaları ve özel ölçüm görevleri için S tipi yük hücreleri için de özel hizmet sunmaktadır.